KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13491459
nr 1349 1459
Carl-Hampus Bergman
(1921-1989), Sverige
Akvarell, Komposition, Signerad, daterad -86. Ca 32x25 cm
Carl-Hampus Bergman, svensk arkitekt och konstnär född 1921, död 1989.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:50:49
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.900 kr
2.000 kr
Carl-Hampus Bergman
Läs mer om Carl-Hampus Bergman